Bez kategorii

Najtańsze piece dwupłaszczowe – ostatnia okazja

W połowie września 2015 roku wkroczyły w obieg nowe regulacje, które ustanowiły dla wytwórców obostrzenia w sprawie udostępniania do obrotu kotłów gazowych o sprawności niższej niż 86 procent. Efektem tego jest ograniczenie asortymentu w zasadzie tylko do pieców z funkcją kondensacji dla najnowszych układów C.O.. Do września 2018 wyjątkowo mają możliwość produkcji na potrzeby UE kotły z otwartą komorą dwufunkcyjne, jakie w naszych warunkach są podstawą przy zamianie kotła dwufunkcyjnego w domu np:

– Piec gazowy dwufunkcyjny Beretta Quadra II 8-24kW

– Kocioł na gaz dwupłaszczowy Junkers Ceraclass 14-24kW

– Kocioł gazowy dwuobiegowy Vaillant atmoTEC pro 9-24kW

– Piec gazowy dwupłaszczowy Ariston Clas Evo 10-24kW

Również tylko i wyłącznie do września 2018 na wymogi UE będą wytwarzane najtańsze piece kondensacyjne o wysokiej emisji tlenków azotu, które są alternatywą dla kotłów z zamkniętą komorą, jak na przykład.:

– Kocioł gazowy dwupłaszczowy Junkers Cerapur Midi 7-24kW kondensacyjny

Kotły gazowe tego typu prawdopodobnie będą jeszcze jakiś czas dostępne w obrocie do wyczerpania stoków i będą mogły być instalowane. Podstawą jest tu norma o „wprowadzeniu towaru do sprzedaży”. Jeżeli produkt znalazł się w obrocie (w stokach dystrybutora, salony sprzedaży) przed graniczną datą, to jest możliwość legalnej sprzedaży i instalacji. Co, kiedy skończy się rezerwa magazynowa? W obrocie pozostaną klasyczne kotły z funkcją kondensacji spełniające wyższe wymogi do efektywności oraz emisji tlenków azotu.Osoby, które będą wymieniały stary kocioł dwupłaszczowy, będą zmuszone ponieść wyższe koszty na zakup pieca z funkcją kondensacji, jak również przeróbki systemu kominowego.